आईपीएल : कोहलीको शतक, कोलकाताविरुद्ध बेंग्लोरको जित

इन्डियन प्रिमियर लिगको १२औँ संस्करण अन्तर्गत शुक्रबार भएको रोमाञ्चक खेलमा रोयल च्यालेञ्जसै बेंग्लोरले कोलकाता नाइटराइडर्सलाई १० रनले हराएको छ । कोलकाता नाइटराइडर्सका लागि नितीश राणा र आन्द्रे रसेलले विस्फोट पारी खेले पनि बेंग्लोरले दिएको २१४ रनको विशाल लक्ष्य भने पछ्याउन सकेनन् ।

२१४ रनको विजयी लक्ष्यसहित मैदानमा उत्रिएको कोलकाताले निर्धारित २० ओभरमा ५ विकेट गुमाउँदै २०३ रन बनायो । कोलकाताका लागि नितीश राणाले नटआउट ८५ रन बनाउँदै आन्द्रे रसेलले ६५ रन बनाए । आन्द्रे रसेलले मात्रै २५ बलमा ६५ रन बनाए । अन्तिमसम्म उनी टिकेको भए खेलको नतिजा नै अर्कै हुन सक्थ्यो । आउनेबित्तिकै उनले छक्काको वर्षा गर्न थालेका थिए । उनले दुई चौका र ९ छक्का प्रहार गरे ।

बेंग्लोरका लागि डेल स्टेनले २ तथा नवदीप सैनी तथा मार्कस स्टोइनिसले एक–एक विकेट लिए । त्यसभन्दा अघि टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको बेंग्लोरले निर्धारित २० ओभरमा चार विकेट गुमाउँदै २१३ रन बनाएको थियो । आरसीबीका कप्तान विराट कोहलीले विस्फोटक ब्याटिङ गर्दै शतक प्रहार गरे । उनले ५८ बलमा ९ चौका र ४ छक्काको सहयोगमा १०० रन बनाएका हुन् । यो विराटको आईपीएलमा पाँचौ शतक पनि हो । त्यस्तै आरसीबीका लागि मोइन अलीले मात्र २८ बलमा ६६ रनको योगदान दिए । उनले ५ चौका र ६ छक्का प्रहार गरे । कोलकाताका लागि ह्यारी गुर्ने, सुनिल नारायण, कुलदीप यादव र आन्द्रे रसेलले एक–एक विकेट लिए । जितसँगै आरसीबीले ९ खेलमा २ खेलमा जित हात पार्दै ४ अंक बनाएको छ ।

प्रकाशित मिति : २०७६ बैशाख ७ गते शनिवार
प्रतिक्रिया