भारतमा ३३ किलो सुन बरामद, नेपालमा सुन समितिले थाल्यो अनुसन्धान !

काठमाडौं,२९ मंसिर ।

भारतको कोलकातामा ३३ किलो सुनसहित दुई नेपाली पक्राउ परेको सूचना नेपालको सरकारी संयन्त्रले पाएको छ ।चर्चित साढे ३३ किलो सुन तस्करी प्रकरणको अनुसन्धान गरिरहेको समितिले यो सूचना पाएपछि अनुसन्धान थालेको छ । स्रोतका अनुसार, शुक्रबार दिउँसो कोलकातामा सुनसहित दुई नेपाली नागरिक पक्राउ गरेको सूचना आएपछि समितिका अधिकारीहरु छलफलमा जुटेका हुन् ।

अधिकारीहरुका अनुसार पक्राउ पर्नेमा इटहरीका राकेशप्रसाद र हेमकुमार शर्माले छन् । उनीहरुको कारबाट सुन बरामद भएको जनाइएको छ । ‘भारतमा सुन समातिएको कुरा आयो । ठूलो परिमाणमा सुन भित्र्निे भनेको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाटै हो’, गृह मन्त्रालय स्रोतले भन्यो, ‘त्यसैले भारतमा समातिएको सुन पहिल्यै भित्रिएको र गायब भएको भनिएको साढे ३३ किलो सुन हुनसक्ने आशंका छ ।’

स्रोतका अनुसार, यो सूचना पाएलगत्तै समितिको नेतृत्व गरेका सह–सचिव ईश्वरराज पौडेलसहित अन्य सदस्यहरुबीच लामो छलफल पनि भएको थियो । ‘अब कसरी अघि बढ्ने भन्ने विषयमा छलफल भएको हो’, समितिका एक अधिकारीले अनलाइनखबरसँग भने ।

उर्लाबारीका चुडामणि उप्रेती गोरेको नेतृत्वमा सन् २०१५ देखि यता पटकपटक गरी करिब ३८ क्वीटल अर्थात ३७ लाख ९९ हजार ५ सय ५९ ग्राम सुनको अवैध कारोबार गरेको सुन समितिको दाबी थियो ।

जिल्ला अदालत, मोरङमा दायर भएको मुद्दामा १७ अर्ब १ करोड ८० लाख ७१ हजार ४ सय ३० रुपैयाँ ९० पैसा बराबरको विगो दाबी गरिएको थियो । तर, हराएको भनिएको सुन बरामद नभएपछि मुद्दा कमजोर बनाइएको आरोप लाग्दै आएको थियो ।

प्रकाशित मिति : २०७५ मङ्सिर २९ गते शनिवार
प्रतिक्रिया