सल्यानको कुमाख ५ मा झन्डै दुई हजार मतदाता

लक्ष्मण विश्वकर्मा, तुलसीपुर, ९ मंसीर । आगामी मंसीर १४ गते हुने उपनिर्वाचनका लागी सल्यानको कुमाख गाउँपालिका वडा नम्वर ५ मा झन्डै दुई हजार मतदाता रहेका छन् । वडा अध्यक्ष पदका लागी हुने उपनिर्वाचनमा मतदाताको संख्या एक हजार आठ सय उन्चालिस रहेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय सल्यानले जानकारी दिएको छ ।जिल्ला निर्वाचन अधिकारी हरि बहादुर बुढाथोकीका अनुसार उपनिर्वाचनका लागी अहिले मतदाता शिक्षा कार्यक्रम भईरहेको छ ।जसका लागी दुई जना मतदाता शिक्षा कार्यकर्ता फिल्डमा खटाईएको छ । वडामा एउटा मतदान स्थल र दुई वटा मतदान केन्द्र कायम गरिएको निर्वाचन अधिकारी बुढाथोकीले जानकारी दिएका छन् ।
मतदान केन्द्र क मा ९ सय ५२ र ख मा ८ सय ८७ जना मतदाताको संख्या रहेको छ ।निर्वाचन कार्यालयले एक जना मतदान अधिकृत सहित एउटा मतदान केन्द्रमा ५ जना कर्मचारी खटाउने तयारी गरेको जनाएको छ ।यस्तै अन्य स्वंयम सेवक पनि परिचालन गरिने भएको छ ।
ती कर्मचारीलाई तालिम प्रदान गरी फिल्डमा खटाईने उनले जानकारी दिएका छन् । वडाअध्यक्ष हरिप्रकाश बुढाथोकी जिल्ला समन्वय समिती सल्यानको उपप्रमुख भएपछि वडाअध्यक्ष पदरिक्त रहेको छ । उक्त पदका लागी तिन राजनितिक दल चुनावी मैदानमा उत्रिएका छन् ।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को तर्फबाट धर्मे बुढाथोकी, नेपाली काँग्रेसको तर्फबाट खड्ग बहादुर बोहरा र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट गोपाल शाहले उम्मेदवारी दिएका थिए ।
गत कात्तिक २७ गते तिन राजनितिक दल र दुई जना स्वतन्त्र गरी ५ जनाले मनोनयन दर्ता गराएका थिए । तर स्वतन्त्रबाट मनोनयन दर्ता गराएका चित्र प्रकाश गिरी र दलबिर बस्नेतले उम्मेदवारी फिर्ता लिएका छन् । उपनिर्वाचनलाई भयरहित र मर्यादित बनाउनका लागी सुरक्षा व्यवस्थालाई पनि परिचालन गरिएको उनले जानकारी दिएका छन् । मतदान स्थलमा अहिले नेपाल प्रहरी, शसत्र प्रहरी गरी दर्जन बढि सुरक्षाकर्मी खटाईएको बताईएको छ ।

प्रकाशित मिति : २०७६ मङ्सिर ९ गते सोमवार
प्रतिक्रिया